Puerto Mogán

romantická dovolená u moře

Z apartmanu Casa Tereza vidíme shora Puerto Mogán. Tento malebný rybářský přístav na jihu ostrova, nabízí mnohem jemnější formu turistiky než rušná Playa del Inglés a Maspalomas. Jeho nízké domy s bílými zdmi, byly navrženy jako vesnice s kombinací barev podle středomořských vzorů a bývají označovány jako vzorová ukázka citlivé architektury.

Úzké uličky, zelené palmové zahrady, spousty popínavých květin mnoha barev: žlutá, oranžová, červená, modrá, fialová... dávají přístavu zvláštní kouzlo.

Přístav je protkaný sítí kanálů s průzračnou vodou, vzájemně propojených cestami a malými mosty, ze kterých pochází jeho přezdívka Malé Benátky. 

K vidění je přehlídka luxusních jachet a elegantních restaurací, jsou zde kavárny a jazzové bary. Čluny místních rybářů jsou stále v provozu a dodávají sem čerstvé ryby a ostatní plody moře. Ideální místo pro odpolední procházku, romantickou večeři, příjemné posezení u kávy, nebo sklenku vína.

Nejrušnější den v Puerto Mogán, je pátek dopoledne, kdy se zde koná velký trh. Stánky se rozprostírají od středu městečka až k rybářským dokům. Dá se zde koupit široký sortiment oděvů a bot, spousty bižuterie. Místní pěstitelé nabízejí ovoce, zeleninu a kosmetické výrobky z medu, nebo Aloe Vera. Afričané, v typických oděvech, zase nabízejí barvené látky, dřevěné šperky, nebo ručně vyřezávané šamanské masky. 

Písečná pláž je východně od přístavu, oddělena vodním kanálem a dřevěným mostem, 200m chůze od apartmanu Casa Tereza. Je dobře chráněná, ideální pro děti. 

Zdatnější plavci na kraji pláže přejdou hráz a po kamenných schůdcích se dostanou na otevřené moře. Dají se zde zkoumat jeskyně ve skalách, šnorchlovat, nebo se potápět mezi kamennými kvádry a zbytky starého přístavu, které leží na dně.

Další zajímavosti jsou žluté ponorky které nabízejí návštěvy podmořského světa, výletní lodě které vyjíždějí za hejny delfínů a velrybami, nebo rybářské čluny, kde si můžete vyzkoušet své rybářské umění a ulovit si rekordního tuňáka. 

Casa Tereza - příjemné místo u moře.