Puerto Mogan

Tento malebný rybářský přístav nabízí mnohem jemnější formu turistiky než na rušná Playa del Inglés a Maspalomas. Jeho nízké domy s bílými zdmi, byly  navrženy jako vesnice s kombinací barev podle středomořských vzorů a bývají označovány jako vzorová ukázka citlivé architektury.

Puerto MoganPuerto Mogan

 Úzké uličky, zelené palmové zahrady, spousty popínavých květin mnoha barev: žlutá, oranžová, červená, modrá, fialová… dávají přístavu zvláštní kouzlo.

Puerto MoganPuerto Mogan

Puerto de Mogán, se také může pochlubit sítí kanálů s průzračnou vodou, vzájemně propojených cestami a malými mosty, ze kterých pochází jeho přezdívka Malé Benátky.

Puerto MoganPuerto MoganPřístav je plný jachet a elegantních restaurací, jsou zde kavárny a jazzové bary. Naproti kotví místní rybářské čluny, které jsou stále v provozu a dodávají sem čerstvé ryby a ostatní plody moře. Přístav je ideálním místem pro odpolední procházku, romantickou večeři, příjemné posezení u kávy, nebo sklenky vína.

Puerto Mogan

Nejrušnější den v Puerto Mogán, je asi pátek dopoledne, kdy se zde koná velký trh. Stánky se rozprostírají od středu městečka až k rybářským dokům. Dá se zde koupit běžný sortiment oděvů a bot, spousty bižuterie. Místní pěstitelé nabízejí ovoce, zeleninu a kosmetické výrobky z medu, nebo Aloe Vera. Afričané, v typických oděvech, zase nabízejí barvené látky, dřevěné šperky, nebo ručně vyřezávané šamanské masky.

Playa MoganPlaya Mogan

Východně od přístavu, oddělena vodním kanálem a dřevěným mostem, je písečná pláž. Je dobře chráněná, ideální pro děti.

Playa Mogan

 Zdatnější plavci na kraji pláže přelezou hráz a po kamenných schůdcích se dostanou na otevřené moře. Dají se zde prozkoumávat jeskyně ve skalách, šnorchlovat, nebo se potápět mezi kamennými kvádry – zbytky starého přístavu, které leží na dně.

Playa MoganPlaya Mogan

Další zajímavosti jsou žluté ponorky které nabízejí návštěvy podmořského světa, výletní lodě které vyjíždějí za hejny delfínů a velrybami, nebo  rybářské čluny, kde si můžete vyzkoušet své rybářské umění a ulovit si rekordního tuňáka.

Playa Mogan

Odkudkoliv z ostrova se dá do Mogánu dojet autobusem, nebo autem. Zajímavá je také možnost využít trajektů (Lineas Salmon, nebo Lineas Blue Bird), které plují po trase Mogán – Arguineguín. Jízda lodí je příjemná, budete míjet spousty jeskyní a malých i velkých pláží. I když je trochu dražší, je zajímavější a příjemnější než jízda autobusem. Odjezdy z jednotlivých zastávek najdete na úvodní straně pod odkazem: Do prava a jízdní řády